Sposoby na zmęczone oczy oraz ich ból

Zmęczone oczy i ból oczu to syndrom dzisiejszych czasów

Zmęczone oczy to problem bardzo powszechny, który w ostatnich latach wciąż przybiera na sile. Częściej pracujemy przed komputerem, a nasze sposoby relaksu także różnią się od tych, do których przywykli nasi dziadkowie, a nawet rodzice. Wolny czas często kojarzymy z telewizorem, kinem, tabletem. A jeśli jest gorąco, chętniej wychodzimy na zewnątrz napawając się promieniami słońca, które w okresie jesienno-zimowych zastępujemy solarium. Taki tryb życia odpowiada być może nam, ale z pewnością nie naszym oczom. Skutki spędzania czasu przed monitorem, w klimatyzowanym pomieszczeniu i przy sztucznym oświetleniu szybko dają o sobie znać w postaci zmęczonych oczu.

Czy istnieje zatem jakiś sposób na zmęczone oczy? Jak najbardziej – owych sposobów na ból oczu jest kilka, ale najlepiej zadziałają razem. Bo przecież co najmniej kilka czynników spowodowało taki stan rzeczy, dlatego, by to zmienić również musimy zadziałać kompleksowo. Po pierwsze – warto postawić na zdrową i zbilansowaną dietę. Po drugie – uzupełnić ją odpowiednimi suplementami na zmęczone oczy. I wreszcie – po trzecie: o ile to możliwe unikać czynników szczególnie zagrażających zdrowiu naszych oczu.

Sposób na zmęczone oczy? Właściwa dieta!

Jest sprawą oczywistą, iż na zdrowie człowieka, w tym zdrowie jego oczu wpływa zróżnicowana dieta. Kwasy omega-3, 6 i 9 to podstawa w trosce o zdrowie wzroku. Orzechy, nasiona, tłuste ryby, oliwa z oliwek, olej rzepakowy to tylko przykłady produktów niezbędnych w naszej codziennej diecie. Owoce (zwłaszcza czarne jagody) oraz warzywa (tu postawmy na kolor zielony) to kolejny element tej zdrowej układanki. Nieodzowne będą ponadto jajka i pełnoziarniste pieczywo. Podstawowymi składnikami, których należy dostarczyć są witaminy C, A, E, cynk, selen, mangan, miedź, luteina, a także zeaksantyna.

Zróżnicowana dieta to najważniejszy fundament dla zdrowia oczu. Ciężko jednak dostarczyć dostateczną dawkę poszczególnych witamin i mikroelementów bez suplementowania niektórych z nich. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, gdy trudniej o świeże warzywa i owoce, warto wesprzeć się suplementami diety, które pomogą zredukować problem zmęczonych oczu. Preparaty zawierające kompleks witamin i minerałów Karin® to właściwie dobrane proporcje, dzięki czemu suplement osiąga maksymalną skuteczność, i wysoką wchłanialność.

Co na zmęczone oczy poza dietą?

Dobry sposób na zmęczone oczy to też oczywiście unikanie czynników, które to zmęczenie wywołują. Łatwo powiedzieć, trudniej wprowadzić w życie, jednak – jak mówi powiedzenie – „dla chcącego nic trudnego”. W przypadku pracy biurowej przed komputerem, być może nie możemy zastosować radykalnych rozwiązań, ale możemy zwrócić uwagę na jakość komputerów, filtrów oraz ustawienie komputera względem okna. Pomagają też zasłony i zielone otoczenie roślin, a przede wszystkim – wietrzenie pomieszczenia i regularne przerwy w pracy.

Zmęczone oczy to współczesna choroba cywilizacyjna. I jak w przypadku każdej tego typu choroby jej źródło jest złożone, a profilaktyka – niełatwa. W wolnym czasie ograniczmy czas spędzany przed telewizorem czy komputerem, a nasze oczy odczują dużą ulgę. Niestety wielogodzinne czytanie także nie służy wzrokowi, może więc pora znaleźć nowe hobby, przynajmniej od czasu do czasu? Jest tyle możliwości, a wypoczęty wzrok to większy komfort życia. Postarajmy się też choć w pewnym stopniu skorygować nasze dotychczasowe nawyki żywieniowe.

Tabletki z borówki czernicy na oczy ochronią organizm przed wolnymi rodnikami

Borówka na wzrok ma wiele zalet, między innymi – ochrona przed wolnymi rodnikami. Przyjmując preparaty zawierające w swym składzie wyciąg z tego właśnie owocu, dbamy o zdrowie całego organizmu, nie tylko oczu. Nie każdy wie, iż jagody czarne obniżają cukier we krwi, uszczelniają naczynia krwionośne, a także mają działanie przeciwbiegunkowe. Borówkę docenia się ponadto za działanie bakteriobójcze przeciwzapalne oraz przeciwwrzodowe. Korzystając z suplementów diety na wzrok, dostarczamy równocześnie dobroczynnych składników, których trudno szukać gdzie indziej.

Tabletki z borówki na oczy Klarin® to dobry wybór ze względu na kompleksowy dobór składników aktywnych. Zapraszamy do skorzystania z informacji dotyczących zapobiegania chorobom wzroku, jakie zamieściliśmy na naszej stronie, a także do zapoznania się z ofertą suplementów diety Klarin®. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania bądź wątpliwości, zawsze służymy pomocą.

Wygodny i trwały sposób na pozbycie się bólu oczu

Co na zmęczone oczy? Często zadajemy sobie to pytanie i przychodzą nam do głowy różnego typu krople lub spraye. Jest to skuteczny sposób, jakkolwiek należy uświadomić sobie, że jest to pomoc doraźna. Trwały sposób na zmęczone oczy to zmiana trybu życia i suplementacja preparatów zawierających luteinę, wyciąg z borówki czernicy, a także potrzebne witaminy. Nie zapominajmy też, by odpowiednio się wysypiać i zapewnić sobie optymalne oświetlenie w pracy i w domu. Połączenie wszystkich metod na pewno da najlepsze i trwałe rezultaty.

Suplementy diety Klarin® powstały z myślą o profilaktyce i niwelowaniu problemu zmęczonych oczu. Marka Klarin® to aż 5 produktów, dzięki czemu łatwo dostosujemy skład do własnych potrzeb i zapotrzebowania. W wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim niedoborami organizmu, dietą i stylem życia. Skład poszczególnych preparatów opisany został na naszej stronie internetowej. Dołożyliśmy starań, by znalazły się tu wszelkie potrzebne informacje. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z treścią udostępnionych treści dotyczących zdrowia oczu. Jeśli jednak mają Państwo jakieś wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy.

Masz pytania? Pisz!