Zmęczone oczy od komputera

Zmęczone oczy od komputera – problem wielu z nas

Znakiem naszych czasów jest ciągłe wpatrywanie się w ekrany komputerów, wyświetlacze telefonów komórkowych czy tabletów i dlatego większość nas ma nieustannie ten sam problem: zmęczone oczy od komputera. Długie godziny spędzane przed monitorem odbijają się na naszym zdrowiu, nawet jeśli praca, którą wykonujemy, sprawia nam satysfakcję. Co zatem zrobić, by zniwelować problem zmęczonych oczu? Przecież nie zrezygnujemy z pracy, z drugiej zaś strony pieczenie oczu i pogorszenie jakości widzenia daje się coraz częściej we znaki.

Bywa, iż przez zmęczone oczy od komputera odczuwamy dodatkowy dyskomfort taki jak zawroty głowy. To, co należy zrobić, by zmienić ten stan rzeczy jest zastosowanie w życiu codziennym przepisów BHP. Bezpieczeństwo i higiena pracy to przepisy, które mają polepszyć standardy i zadbać o ochronę zdrowia: w tym również zdrowia naszych oczu. Nasz wzrok będzie mniej zmęczony, jeśli zadbamy o odpowiedni sprzęt, jego ustawienia i rozmieszczenie sprzętu komputerowego w pomieszczeniu. Istotna jest też orientacja względem okna, optymalne ustawienie krzesła oraz światło sprzyjające pracy.

Czy problem zmęczonych oczu od komputera można zredukować?

Zmęczone oczy od komputera to często rezultat lekceważenia zasad takich jak konieczność przerw w pracy. Musimy zdać sobie sprawę, że jest to po prostu konieczność. Ze względu na zdrowie oczu, ale też ze względu na wydajność. Dodatkowo zadbajmy o wietrzenie pomieszczenia, a jeśli mamy taką możliwość – unikajmy klimatyzacji. Warto zwrócić ponadto uwagę, czy w biurze znajdują się zielone rośliny: one także będą mieć korzystny wpływ na kondycję i odpoczynek oczu. Poza biurem warto ograniczyć czas spędzany przed komputerem, telewizorem bądź innymi sprzętami elektronicznymi.

Omawiając problem, jakim są zmęczone oczy od komputera, trzeba bowiem sobie uzmysłowić, że problem ten dotyczy też innych sprzętów – nawet tych niewielkich jak tablety, czytniki czy smartfony. Promieniowanie, jak też wysiłek związany z użytkowaniem sprzętów, przyczynia się do bólu i pieczenia oczu. Niestety długotrwałe konsekwencje są znacznie bardziej dotkliwe. Choć wzrok wypocznie przez noc i pomimo zastosowania doraźnych środków zaradczych, jeśli nie zadbamy o wzrok mądrze i kompleksowo, za parę lat odczujemy stopniowe pogarszanie się jakości widzenia i ostrości barw.

Poza higieną pracy witaminy i mikroelementy to najlepsze antidotum na problem zmęczonych oczu od komputera

Zdrowa dieta, bogata w cenne witaminy i minerały redukuje problem, jakim są zmęczone oczy od komputera. Konieczne jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, orzechów, pestek słonecznika, ryb oraz zdrowych tłuszczów nienasyconych. W naszym zabieganym świecie coraz trudniej prowadzić jednak zdrowy tryb życia, ale ratunkiem dla oczu mogą okazać się suplementy diety. Klarin® to preparat o kompleksowym działaniu chroniącym wzrok i wspierającym jego regenerację.

Cztery suplementy diety Klarin® są odpowiedzią na potrzebę zapewnienia oczom optymalnego nawilżenia i zdrowia. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku kropli do oczu, preparaty witaminowe Klarin® przyniosą nie tylko tymczasową, ale i długotrwałą ulgę. Zmęczone oczy od komputera to przypadłość, na którą jest skuteczny sposób. Są nim suplementy diety z luteiną, borówką i witaminami, które nadadzą spojrzeniu świeżość. Jest to też wygoda na co dzień, dzięki której łatwiej dbać o oczy. Preparaty na zmęczone oczy Klarin® to kilka wariantów, dzięki któremu każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie.

Nie jesteś skazany na zmęczone oczy od komputera – zacznij od profilaktyki

Dobry preparat na oczy wspomoże organizm w walce z wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia się narządu wzroku. Wraz z wiekiem pogarsza się ostrość widzenia konturów i kolorów, dochodzi do degeneracji siatkówki i plamki żółtej w oku. Luteina i ekstrakt z jagody czarnej to najlepsze antidotum, które jest w stanie zahamować ten proces. To od nas zależy, jak długo będziemy cieszyć się zdrowym i wypoczętym wzrokiem. Dzięki pobudzeniu procesów regeneracyjnych oraz odpowiedniej profilaktyce chorób oczu, jakość życia zdecydowanie się poprawi.

Zmęczone od komputera oczy nie są problemem, na który jesteśmy skazani. Jest to jednak dolegliwość, która może doprowadzić do dużo poważniejszych schorzeń aparatu wzroku. Często są to zmiany nieodwracalne, dlatego warto jak najszybciej postawić na odpowiednią pielęgnację i odżywienie oka. Zahamowanie czynników środowiskowych, nawilżenie, lepsze mikrokrążenie w oku to podstawa w trosce o wypoczęty wzrok, aby pełnił swoje funkcje jak najdłużej.

Masz pytania? Pisz!